Pojištění nemovitosti je u hypotéky nutnost

21. 4. 2023
Délka čtení: 1 minuty
Redakce

Při čerpání hypotečního úvěru je nutné mít pojistku nemovitosti. Banky vyžadují nejen zástavu, ale také pojistku, která by měla pokrýt minimálně základní rizika, jako jsou vodovodní škody, požáry, úder blesku, vichřice, krupobití a sesuvy půdy. V případě, že se nemovitost nachází ve druhé nebo vyšší povodňové zóně, banky vyžadují také připojištění proti povodním a záplavám. Pokud je nemovitost ve čtvrtém povodňovém pásmu, pojišťovna nemovitost nepojistí a banka na ni hypotéku neposkytne.

V jakém pásmu se nemovitost nachází, lze najít v povodňových mapách České asociace pojišťoven. Konkrétní místo systém vyhledá podle adresy nebo bodu na mapě a poté na e-mail zašle zprávu o tom, jaký stupeň povodňového rizika v místě je. Zejména před koupí nemovitosti je toto prověření důležité, protože i malý potůček může napáchat mnoho škod.

Ceny pojistek se liší podle rozsahu krytých rizik. U pojistky by měl být nastaven pojistný limit tak, aby pokryl výstavbu nové nemovitosti v případě totální škody.

V případě škody je pojistné plnění vypláceno přímo bance. Banka se následně domlouvá s klientem,  jak postupovat při navrácení nemovitosti do původního stavu.  Menší škody do určité částky hradí klient sám. Pojistné částky je dobré nastavit vždy s ohledem na hodnotu majetku.

Naše služby

Reality

Od běžných prodejů, pronájmů přes povinné prodeje v insolvenčních řízení až po dražby.
Reality
Naši klienti naprosto automaticky získávají jeden z nejkvalitnějších právních servisů v ČR.
Právo
Velmi kvalitní odborné finanční poradenství především v oblasti hypoték a úvěrů.
Finance
Díky mediaci dosahujeme velmi dobrých výsledků ve sporech mezi věřiteli a dlužníky.
Mediace
Právní a obchodní sdělení včetně kontaktů na naše jednotlivé společnosti a profesního pojištění naleznete zde>>
IScentrum.cz © 2023-2024, provozuje IScentrum, s.r.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram