Mediace

Mediace je poměrně mladá technika urovnávání sporů mezi účastníky před tím, než spor bude rozhodovat soud. Zpravidla se jedná o poslední pokus uzavřít smírné jednání před podáním žalob, platebních rozkazů, vykonatelných titulů apod.

Nechceme zde popisovat jednotlivé techniky mediace, kterých je ve veřejném prostoru celá řada. Zabýváme se mediační technikou odborně známou pod názvem evaluativní (z angl. “evaluate“ – ohodnotit, posoudit). V tomto případě mediátor opouští svoji pozici neutrálního prostředníka a může analyzovat a hodnotit předkládané návrhy s ohledem na jejich reálnost, prosaditelnost, právní důsledky apod. Jinými slovy lze konstatovat, že jsme schopni vyjednat mezi věřitelem a dlužníkem smír před tím, než jsou započaty nenávratné kroky a ztráty, exekuce, insolvence, soudní spor apod. 
Máme zkušenosti, že výsledky těchto jednání jsou skvělé. O mediaci může požádat věřitel i dlužník. Iniciátor mediace bývá vnímán soudy kladně, jako ten, kdo projevil prokazatelný zájem vyřešit situaci mimosoudně, což může znamenat určitou výhodu při rozhodování sporu soudem.

Podrobně o mediaci si můžete přečíst v IS Magazínu.

Jsme tu
pro vás!
Napište nám
Máte otázky z oblasti mediace? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím uvedeného formuláře.

Zavolejte nebo nám napište

+420 723 533 533

Naše služby

Reality

Od běžných prodejů, pronájmů přes povinné prodeje v insolvenčních řízení až po dražby.
Reality
Naši klienti naprosto automaticky získávají jeden z nejkvalitnějších právních servisů v ČR.
Právo
Velmi kvalitní odborné finanční poradenství především v oblasti hypoték a úvěrů.
Finance
Díky mediaci dosahujeme velmi dobrých výsledků ve sporech mezi věřiteli a dlužníky.
Mediace
Právní a obchodní sdělení včetně kontaktů na naše jednotlivé společnosti a profesního pojištění naleznete zde>>
IScentrum.cz © 2023-2024, provozuje IScentrum, s.r.o.
envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram