V únoru došlo k nárůstu hypoteční aktivity, úvěry na bydlení mírně zlevnily

21. 3. 2023
Délka čtení: 1 minuty
Redakce

V únoru se hypoteční trh mírně zotavil po slabém lednu. Objem poskytnutých hypoték se meziročně výrazně snížil, nicméně mezi lednem a únorem se zvýšil o pětinu. Úroková sazba se snížila na 5,9 procenta.

Podle nejnovějších údajů z ČBA Hypomonitoru byly v únoru tohoto roku poskytnuty hypotéky v celkové výši 7,9 miliard korun bankami a stavebními spořitelnami. Zatímco o měsíc dříve se hypoteční trh propadl o 16 procent, v únoru se objem hypoték zvýšil o 20 procent, což překvapilo analytiky ČBA Hypomonitoru, kteří upozorňují na to, že toto zvýšení bylo nad rámec obvyklé sezonnosti. Nicméně únorový výsledek se řadí mezi nejslabší za posledních deset let. Meziroční pokles poskytnutých hypoték se v únoru mírně zlepšil na 69 procent po lednových 80 procentech.

Sazba klesla již dva měsíce po sobě. V únoru průměrná úroková sazba u nových hypoték mírně poklesla o tři bazické body na 5,90 procenta, což je méně než v lednu, kdy klesla o pět bazických bodů. Její hodnota je tak nepatrně nad hodnotou z října minulého roku, i tak se ale nachází na nejvyšších úrovních za posledních dvacet let.

Naše služby

Reality

Od běžných prodejů, pronájmů přes povinné prodeje v insolvenčních řízení až po dražby.
Reality
Naši klienti naprosto automaticky získávají jeden z nejkvalitnějších právních servisů v ČR.
Právo
Velmi kvalitní odborné finanční poradenství především v oblasti hypoték a úvěrů.
Finance
Díky mediaci dosahujeme velmi dobrých výsledků ve sporech mezi věřiteli a dlužníky.
Mediace
Právní a obchodní sdělení včetně kontaktů na naše jednotlivé společnosti a profesního pojištění naleznete zde>>
IScentrum.cz © 2023-2024, provozuje IScentrum, s.r.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram